technologie

Technologie

To, co sprawia, że SPORT COURT jest liderem w dziedzinie POLIPROPYLENOWYCH nawierzchni sportowych, to technologiczne rozwiązania, opracowane przez inżynierów Connor Sport Court, charakterystyczne właśnie dla tej grupy produktów, opatentowane i uznane przez zawodowy świat sportu.

 

MODULAR SYSTEM

cały system SPORT COURT oparty jest na modułach, pojedynczych, niewielkich płytkach.

Pojedyncze, kwadratowe moduły (długość boku 30,5cm) są łatwe w montażu, przy wielokrotnym montażu i demontażu zachowują swój wygląd i wszystkie parametry, są niekłopotliwe w transporcie i przechowywaniu. To właśnie mobilność sprawia, że nawierzchnie polipropylenowe SPORT COURT są tak chętnie stosowane na całym świecie.

 

 

unikalna struktura -PRZEPLOT 3D

Konstrukcja warstwy użytkowej (właściwej nawierzchni) została tak zaprojektowana, aby uzyskać optymalne parametry tarcia i sprężystości. W efekcie mamy jedyną na rynku płytkę o przeplocie 3D, doskonale odprowadzającą wodę i zachowującą najwyższe parametry, bez względu na pogodę.

 

DYNAMICZNY RUSZT

Podczas gdy dla większości nawierzchni sportowych wymagana jest dynamiczna podbudowa, system SPORT COURT doskonale sprawdza się na zwykłych betonowych czy asfaltowych podbudowach.

Funkcję podbudowy dynamicznej pełni element konstrukcji modułów: ruszt słupkowo-krzyżowy. Odpowiednia gęstość i wysokość dwóch, naprzemiennie ustawionych elementów rusztu, daje doskonale wyważone proporcje stabilności i amortyzacji. To unikalny, opatentowany system, dzięki któremu nawierzchnie SPORT COURT świetnie spisują się na większości podkładów, nawet na starych, zniszczonych nawierzchniach (podłogach).

Przy braku wymagania podbudowy dynamicznej, system SPORT COURT pozwala znacznie obniżyć koszty inwestycji.

 

POSITIVE LOCK

Jednym z ważniejszych elementów nawierzchni jest system mocujący. Moduły SPORT COURT łączone są  za pomocą opatentowanego systemu "positive lock" - zatrzasków będących integralną częścią modułów, bez żadnych dodatkowych elementów obcych (typu sprężyny), które mogłyby ulec zniszczeniu i osłabić  stabilność oraz bezpieczeństwo nawierzchni. Wielkość zatrzasków została tak dopasowana, aby płytki mogły pracować pod wpływem ciężaru, ruchu zawodników i sprzętu sportowego.

Moduły SPORT COURT można bezpiecznie i łatwo zapinać i rozpinać dowolną ilość razy, za każdym razem gdy zaistnieje taka potrzeba. Bez obawy o skuteczność mocowania czy zachowanie wszystkich cech fizycznych modułu.

 

LATERAL FORGIVENESS - system amortyzacji MOVE

Nawierzchnia sportowa musi przede wszystkim doskonale amortyzować wszelkie wstrząsy i uderzenia. Opatentowany przez firmę Connor Sport Court system Lateral Forgiveness™ wykorzystuje konstrukcję rusztu słupkowo-krzyżowego oraz mechanizm działania zatrzasków (positive lock) do zamiany siły udarowej, działającej pionowo w dół,  na ruch poziomy modułów (za co odpowiedzialne są odpowiednie rozmiary i kształt zatrzasków) i ich kontrolowane ugięcie (słupki pomiędzy stabilizującymi wspornikami krzyżowymi).

 

SAFE EDGE

Aby zredukować do minimum niebezpieczeństwo potknięć czy urazów podczas upadku w strefach krańcowych boiska, SPORT COURT wyposażony jest w unikalny zestaw obrzeży, łączonych, podobnie jak wszystkie moduły, za pomocą zatrzasków positive lock, po obu bokach każdego elementu (funkcja "move" działa między elementami obrzeża i na linii moduł-obrzeże). Ponadto obrzeża łagodnie wykańczają płytę boiska, łącząc ja z powierzchnią wokół płyty boiska delikatnym spadkiem. Nawet gwałtowne postawienie stopy na samym obrzeżu nie powoduje bolesnych i niebezpiecznych urazów zawodnika.

 

PERFECTLY EQUAL

Wszystkie moduły SPORT COURT charakteryzują się idealną płaszczyzną (0,0 mm) oraz idealnie gładką powierzchnią (brak nacięć, rowków itp). W trosce o bezpieczeństwo zawodników, szczególnie podczas upadków, wszystkie moduły poddawane są szczegółowej kontroli jakościowej. W efekcie nawierzchnie boiska zawsze jest równa i gładka w dotyku.